Головна » Статті » Учні-члени МАН

Тетяна Петруніна

ТЕЗИ

до науково-дослідницької роботи

«Фінансовий механізм розвитку малого підприємництва у Васильківському регіоні»

Петруніної Тетяни Павлівни,

члена секції «Фінанси, грошовий обіг та кредит»

Київського обласного територіального відділення МАНУ, Васильківського міського Центру дитячої та юнацької творчості Науковий керівник: Орлова Людмила Миколаївна

 

Актуальність проведеного дослідження полягає у тому, що на сьогодні в Україні гостро стоїть проблема розвитку малого і середнього бізнесу.

Кризові явища в Україні спонукають до пошуку шляхів підвищення ефективності функціонування економіки через використання різноманітних форм господарювання. Одна з таких форм – мале підприємництво, бо саме воно є важливим системоутворюючим елементом функціонування будь-якої господарської системи.

Хоча процеси становлення малого бізнесу в Україні розпочалися з початком незалежності, його функціонування та забезпечення розвитку перебуває в незадовільному стані. Це насамперед пов’язано з неналежним фінансовим забезпеченням, неефективним податковим механізмом. Зазначені чинники перешкоджають розвитку вітчизняних суб’єктів малого підприємництва. Тому особливої актуальності набуває дослідження проблем стабільного функціонування та розвитку малого підприємництва, розкриття його структури, аналізу фінансових методів з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності і сприяння розвитку.

Теоретичною базою дослідження становлять фундаментальні положення сучасної економічної теорії, наукові досягнення вітчизняних  та зарубіжних учених, Статистичні дані Державного комітету статистики України, Київського обласного управління статистики і Васильківської Державної фіскальної служби, закони України, результати власних досліджень.

Об’єкт дослідження є процеси функціонування малого підприємництва у вітчизняній економіці.

Предметом дослідження є проблема розвитку малого і середнього бізнесу у Васильківському регіоні.

Метою роботи дослідження є регіональний розвиток малих підприємств,  виявлення проблем а також надання їм практичних рекомендацій щодо їх вдосконалення  в сучасних умовах господарювання.

Методологічною основою дослідження  є загальнонаукові та спеціальні методи наукового пізнання. Крім того, задля наочного подання результатів дослідження застосовано графічний і табличний методи.          

Наукова новизна одержаних результатів полягає в детальному аналізі щодо стабільного функціонування та розвитку малого підприємництва, практичному вирішенні завдань щодо вдосконалення розвитку малого підприємництва у Васильківському регіоні. Здійснено моніторинг розвитку підприємств, відстежено їх діяльність.

Васильківська міська рада займає активну позицію у вирішенні питань щодо стабільного функціонування та розвитку малого підпримництва.   

З часом саме малий бізнес стане провідним чинником економічних перетворень перехідних економік, і не треба буде доводити, що підтримка малого бізнесу є вигідною не тільки суб’єктам малого підприємництва, але й усій економіці, суспільству в цілому.

Сподіваємося, що результат нашого дослідження допоможе органам місцевого самоврядування та територіальній громаді Васильківщини у створені належних умов для збільшення кількості малих підприємств, і це сприяє економічному піднесенню міста та району.   



Джерело: http://vasilkivcdut.at.ua/photo12/tanja.jpg
Категорія: Учні-члени МАН | Додав: Redaktor (14.05.2017)
Переглядів: 240 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]