Головна » Статті » Учні-члени МАН

Національне жіноче вбрання Середнього Подніпров’я та його зв’язки з традиціями українського народу

Традиційне українське вбрання є одним із символів українства. Український національний одяг розвивався і вдосконалювався протягом століть, став могутнім засобом самоідентифікації народу, складовою частиною духовного життя. На думку відомого вченого О. Воропая, саме територія Середнього Подніпров’я зазнала найменших зовнішніх впливів, тому і народний одяг тут зберігся найкраще. Народне вбрання привертає увагу  багатьох  дослідників.

         Характерною рисою традиційного українського вбрання є декоративна мальовничість, яка  відбиває  високий рівень культури виробництва матеріалів для одягу, створення різноманітних форм, володіння багатьма видами і техніками оздоблення.

          Одяг невіддільно пов’язаний з обрядовою культурою народу, вплетений у систему вірувань і традицій, становить невід’ємну частину духовної спадщини. На основі вивчення комплексів українського жіночого вбрання Середнього Подніпров’я я у своєму дослідженні висвітлила вірування і традиції, пов’язані з одягом, що побутували в середовищі українці , та  з'ясувала,  які з них актуальні  у наш час.

 Вважаю, що ця робота становитиме інтерес для дизайнерів, які наслідують українські етнічні мотиви  в сучасному одязі. Також  моє дослідження допоможе  повнішому вивченню історії України, буде корисним на уроках народознавства, трудового навчання, образотворчого мистецтва. Щиро сподіваюсь, що моя робота зацікавить кожного, хто з повагою і ніжністю ставиться до самобутньої  краси  українського вбрання.

 Джерело: http://vasilkivcdut.at.ua/photo12/123.png
Категорія: Учні-члени МАН | Додав: Redaktor (07.05.2016)
Переглядів: 148 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]