Головна » Статті » Учні-члени МАН

Яна Гончарук

ТЕЗИ

до науково-дослідницької роботи

«Вплив Магдебурзького права на розвиток громади Василькова» Гончарук Яни Русланівни, учениці 9 класу,  члена секції «Соціологія»

Київського обласного територіального відділення МАНУ, Васильківського міського Центру дитячої та юнацької творчості

Науковий керівник:  Розумнюк Антоніна Анатоліївна

Після Революції Гідності в Україні швидкими темпами триває процес адаптації нашого суспільного-політичного  життя  і законодавства до європейського, заснованого на розширенні прав місцевого самоврядування. Сьогодні, коли Україна стоїть на порозі  адміністративної реформи,  направленої на децентралізацію державної влади, дослідження  джерел місцевого самоврядування набуває неабиякої актуальності. Прототипом  реформи самоврядування є Магдебурзьке право.

Минулого року Васильків відзначав  430  річницю  з дня заснування Магдебурзького права.  За нашим припущенням місто належить  до так званої третьої категорії міст з Магдебурзьким правом, де всі привілеї йшли від Печерської лаври.  

Предметом нашого  дослідження стали соціальні стосунки громадян Василькова  та процес реалізації права на місцеве самоврядування в історичні часи і в сьогоденні.

В результаті проведеного  соціологічного дослідження на  поінформованість  про реформу самоврядування,  ми встановили, що значна частина населення не орієнтується досконало у всіх тонкощах реформи,  мало обізнана з Магдебурзьким правом.

У роботі за допомогою історичних джерел, архівних матеріалів та документів ми дослідили вплив Магдебурзького права на розвиток соціально-економічних відносин, політичних та побутових стосунків у Василькові  у  XVІ–XVІІІ ст. Встановили відносини місцевої громади з адміністрацією Києво-Печерської Лаври та  російської влади. З’ясували   вплив цього цікавого  монастирського міста на життя всієї України. Проаналізували та  порівняли  права і привілеї місцевої громади, закріплені Магдебурзьким правом, в історичні часи з сучасністю. 

У результаті дослідження ми розкрили особливості запровадження Магдебурзького права у місті Василькові. Довели, що з приходом  цієї системи правових норм, у місцевого населення  почали формуватися  нові  риси  ментальності: менша орієнтація на центральну владу, бажання будувати  суспільне життя на  правових засадах.

Наша робота  спрямована на  донесення  широкому загалу значимості    часів Магдебурзького права,  як прикладу організації самоуправління та соціальних стосунків у громаді.  Дане  дослідження можна використовувати на заняттях гуртків  соціально - гуманітарного та краєзнавчого напрямів,  а  також взяти до уваги органам місцевого самоуправління  для організації діяльності громад  в рамках реформи.



Джерело: http://vasilkivcdut.at.ua/photo12/jana.jpg
Категорія: Учні-члени МАН | Додав: Redaktor (14.05.2017)
Переглядів: 220 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]